Tarih: 27-05-2017
GERİ

Semendel Yayınları 36. Kitap ve Kültür Fuarı'nda

Türkiye 36. Kitap ve Kültür Fuarı, İstanbul’daki Beyazıt Meydanında 26 Mayıs 2017 Cuma günü açıldı. Fuara katılan yayınevleri arasında Semendel Yayınları da bulunuyor. 8 ve 9 numaralı kapılardan girilen güney çadırın köşesindeki standa yerleşen Semendel Yayınları, istifadeye sunduğu 66 kitabı ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Türkiye Diyanet Vakfı’na bağlı Vakıf Fuarcılık AŞ tarafından düzenlenen Türkiye 36. Kitap ve Kültür Fuarı’nın İstanbul’daki organizasyonuna 180 yayınevi katılıyor. Dinî eserlerin ağırlıklı olarak öne çıktığı fuarda yayınevleri, ziyaretçilerini 200 standda karşılıyor. Kadir Gecesinin başladığı 21 Haziran 2017 Çarşamba günü akşamına kadar her gün 10:00-22:00 saatleri açık kalacak olan fuarda, yazarların okuyucuları ile  sohbetleri ve imza günleri de düzenleniyor.

Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin telif ettiği Risale-i Nur Külliyatından bazı eserleri, Molla Muhammed el-Kersî’nin şerh ve izahıyla neşreden Semendel Yayınları; devraldığı Tahşiye Yayınları, Rahle Yayınları ve Cihangiran Yayınları’nın kitaplarını da standında bulunduruyor.

Son olarak Yirmi Altıncı Söz’ün Zeyli ve Hatimesi ile Beşinci Mektub’un şerhinin yapıldığı “Hatveler ile Beşinci Mektub’un Şerhi” adlı kitap Semendel Yayınları arasında yer aldı. Kitapta tarikat berzahına girmeden, Kur’an ve sünnete dayalı daha kısa ve selâmetli bir yol ile hakikata ulaşmanın mümkün olduğu anlatılıyor.